ZAGRALIŚMY DLA MAI !!!

16 marca w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej odbyła się dziesiąta edycja Amatorskich Mistrzostw Koźmina Wielkopolskiego w halowej piłce nożnej. Impreza miała na celu między innymi popularyzację halowej piłki nożnej w środowisku MiG Koźmin Wlkp, lecz jej głównym celem była zbiórka środków pieniężnych na pomoc w rehabilitacji małej mieszkanki gminy Koźmin Wlkp. – Mai Kieliby, która zmaga się z bardzo poważną chorobą.

W turnieju udział wzięło jedenaście drużyn, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu eliminacji grupowych do dalszej rywalizacji przechodziły po cztery zespoły z każdej grupy. Po rozegraniu fazy pucharowej puchar za miejsce pierwsze wzniosła drużyna PRO-MET KOŹMIN WLKP., która w finale zmierzyła się z zespołem D.I.N.O. TEAM – regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, na tablicy widniał wynik 1:1 o wszystkim przesądziły rzuty karne w których lepszy okazał się PRO-MET. W meczu o trzecie miejsce do rywalizacji przystąpiły zespoły z Wrotkowa i Borzęcic. W tym pojedynku Borzęcice strzelają jedyną bramkę i tym samym odbierają puchar za miejsce trzecie.
Emocji sportowych nie brakowało. Aktywnie spędzony wolny czas, rywalizacja sportowa a przede wszystkim chęć pomocy drugiemu człowiekowi przyświecała idei tego wydarzenia.
W organizację imprezy włączył się Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Mogliśmy liczyć również na pomoc kół gospodyń wiejskich z Wrotkowa, Starej Obry, Szymanowa i Borzęcic – Panie zadbały aby każdy, kto w tym dniu przybył na turniej najadł się do syta pysznościami które własnoręcznie przygotowały.
Na uczestników turnieju zarówno piłkarzy oraz kibiców czekała loteria fantowa z nagrodami. Nagrody na ten cel przekazali między innymi: RESTART REHABILITACJA – Mateusz Sobczak, Fryzjerstwo Męskie „STUDIO BARBER” – Weronika Grzelak, PRACOWNIA DEKORATORSKA – Magdalena Rabiega Szablewska, REHABILITACJA – Anna Wojtkowiak, Koźmiński Klub Seniora, Koźmińskie Usługi Komunalne Spółka z o.o., KS WARTA POZNAŃ,  Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.
Babcie Majki przygotowały przepiękne pluszowe sowy, które można było zakupić – kwota zebrana podczas turnieju w całości została przekazana na rehabilitację małej Mai.
Dziękujemy wolontariuszkom, które pomogły przy zbiórce pieniędzy, Paniom z kół gospodyń, drużynom które wzięły udział w turnieju, sołectwom które mimo iż nie brały udziału w turnieju wsparły finansowo zbiórkę: Serafinów, Wałków, Józefów, Suśnia. Dziękujemy również Panu Ryszardowi Zawodnemu – Radnemu Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp., z inicjatywy którego konto zbiórki zasiliły lokalne firmy: Zakład Ślusarski Teresa Szyszka, Firma Handlowo-Usługowa Szymon Ptak, Transport i Handel Janina Poczta, Sprzedaż Środków do produkcji Rolnej Aleksandra Szymczak, P.H.U. ASPAW Patryk Skowroński, MICHSTAL Michał Kubiak, P.H. Paweł Hadryś, FIGMAR Marcin Figaj.
Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwali sędziowie – Panowie: Grzegorz, Mateusz, Dariusz, Adam, którym również należą się ogromne podziękowania. Turniej poprowadził, niezawodny i najlepszy w roli spikera Pan Robert, któremu również bardzo dziękujemy.

W tym miejscu ogromne „DZIĘKUJĘ” należy się wszystkim tym,
którzy tego dnia przybyli na halę.
Wspólnie uzbieraliśmy kwotę: 7.681,43 zł.

WYNIKI