V JUBILEUSZOWA ZIMOWA SPARTAKIADA SPORTOWA

24 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim odbyła się „V Jubileuszowa Zimowa Spartakiada Sportowa Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.” Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników była przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 część artystyczna otwierająca zawody.
Uczniowie poszczególnych szkół rywalizowali ze sobą; zbierając punkty do klasyfikacji drużynowej; w następujących konkurencjach:

* WARCABY – dziewczęta
1 miejsce: Julia Kowalska – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
2 miejsce: Marta Sadowczyk – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
3 miejsce: Małgorzata Bugajna – SP Borzęcice
4 miejsce: Jagoda Włodarczyk – ZSP Borzęciczki
5 miejsce: Anna Grzyb – SP Mokronos
6 miejsce: Sandra Kasałka – SP Stara Obra

* WARCABY – chłopcy
1 miejsce: Kacper Burdziąg – SP Stara Obra
2 miejsce: Dariusz Idkowiak – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
3 miejsce: Stanisław Pestka – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
4 miejsce: Klaudiusz Zimny – SP Borzęcice
5 miejsce: Jakub Szklanny – SP Mokronos
6 miejsce: Wiktor Wawrzyniak – ZSP Borzęciczki

* STRZAŁ NA BRAMKĘ – chłopcy
1 miejsce: Dominik Szajber – SP Stara Obra
2 miejsce: Kacper Staniek – SP Borzęcice
3 miejsce: Kacper Patalas – SP Mokronos
4 miejsce: Jakub Guźliński – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
5 miejsce: Marcin Ratajczyk – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
6 miejsce: Witold Szymczak – ZSP Borzęciczki

* KRĘGLE – dziewczęta
1 miejsce: Ola Dudkowiak – SP Mokronos
2 miejsce: Agnieszka Brdys – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
3 miejsce: Paulina Domagała – SP Borzęcice
4 miejsce: Dominika Piotrowska – SP Stara Obra
5 miejsce: Oliwia Wójcik – ZSP Borzęciczki
6 miejsce: Zuzanna Mrówczyńska – SP nr 1 Koźmin Wlkp.

* SKAKANKA – dziewczęta
1 miejsce: Zofia Rączka – ZSP Borzęciczki
2 miejsce: Patrycja Grześkowiak – SP Stara Obra
3 miejsce: Anna Kulka – SP Borzęcice
4 miejsce: Julia Goździńska – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
5 miejsce: Maja Zmyślona – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
6 miejsce: Ola Grześkowiak – SP Mokronos

* RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ – chłopcy
1 miejsce: Kacper Olejniczak – SP Stara Obra
2 miejsce: Jakub Oleszak – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
3 miejsce: Mateusz Bielawski – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
4 miejsce: Jakub Szymczak – SP Borzęcice
5 miejsce: Jakub Markuszewski – ZSP Borzęciczki
6 miejsce: Michał Kołaczkowski – SP Mokronos

* RZUT DO CELU – dziewczęta
1 miejsce: Jolanta Bachorz – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
2 miejsce: Maria Markuszewska – ZSP Borzęciczki
3 miejsce: Paulina Krawiec – SP Borzęcice
4 miejsce: Roksana Walczak – SP Stara Obra
5 miejsce: Marta Grzyb – SP Mokronos
6 miejsce: Anna Michalska – SP nr 3 Koźmin Wlkp.

* RZUT DO CELU – chłopcy
1 miejsce: Jeremiasz Grześkowiak – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
2 miejsce: Michał Guźniczak – ZSP Borzęciczki
3 miejsce: Eryk Dymarski – SP Borzęcice
4 miejsce: Mikołaj Musiał – SP Stara Obra
5 miejsce: Kamil Kaczyński – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
6 miejsce: Bartosz Kaczmarek – SP Mokronos

* SZTAFETA
1 miejsce: SP nr 3 Koźmin Wlkp.
2 miejsce: SP Stara Obra
3 miejsce: SP Borzęcice
4 miejsce: SP nr 1 Koźmin Wlkp.
5 miejsce: SP Mokronos
6 miejsce: ZSP Borzęciczki

* KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1 miejsce: SP STARA OBRA – 38 pkt.
2 miejsce: SP NR 1 KOŹMIN WLKP. – 35 pkt.
3 miejsce: SP BORZĘCICE – 35 pkt.
4 miejsce: SP NR 3 KOŹMIN WLKP. – 34 pkt.
5 miejsce: ZSP BORZĘCICZKI – 26 pkt.
6 miejsce: SP MOKRONOS – 21 pkt.

W każdej konkurencji nagrodzono medalami trzech najlepszych zawodników. Dekoracji dokonali: Bożena Kulka – Dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp. i Jarosław Ratajczak – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.