,,Upragniony medal’’

Brązowy medal Pauliny Stempniak podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego

09 marca na poznańskiej Woli odbywały się połączone Mistrzostwa Międzywojewódzkie z Mistrzostwami Okręgu Województwa Wielkopolskiego. Zawody zostały zorganizowane przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, w których startowały zawodniczki z Koźmina Wielkopolskiego. W kategorii U 16 w Mistrzostwach Międzywojewódzkich można było startować na dwóch dystansach 1,5 km i 2,5 km.

Paulina przygotowywała się do tych zawodów od połowy listopada. Dla Pauliny były to jedne z ważniejszych zawodów w tym sezonie . Wybór padł na dłuższy dystans 2,5 km Juz od początku biegu uplasowała się grupa 8 dziewcząt które zdecydowanie odbiegły reszcie stawki ,w połowie dystansu zostały już tylko 4 zawodniczki, które co chwile wymieniały się prowadzeniem i tak do samej mety trwała walka o medal. Udało się zawodniczce z Koźmina wytrzymała napór przeciwniczek i minęła linie mety na trzeciej pozycji.

Również w tej kategorii z dystansem 1,5 km zmierzyła się Agata Stanisławska . Dla Agaty ten sezon jest pierwszym w kategorii młodziczek i traktujemy go jako naukę, która ma zaprocentować w przyszłości. Zawodniczka z każdym biegiem prezentuje coraz lepsze przygotowanie do zawodów z czego jestem bardzo zadowolony powiedział trener Szymkowiak.

W najmłodszej kategorii wiekowej U 14 podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego wystartowały na dystansie 1,0 km trzy najmłodsze zawodniczki ,które po bardzo dobrych biegach zajęły następujące miejsca Stempniak Zofia 4 miejsce, Brdys Monika, która uplasowała się na 12 pozycji oraz Golińska Gabriela, która przekroczyła metę jako 13 zawodniczka