TAEKWONDO OLIMPIJSKIE Koźmińskie juniorki na medal !!!

Dwa medale, srebrny i brązowy wywalczyły zawodniczki z terenu gminy Koźmin Wielkopolski, a reprezentujące na co dzień barwy MUKS Białe Tygrysy Jarocin w najważniejszej imprezie sezonu, czyli Mistrzostwach Polski. Tym razem o miano najlepszych w Polsce rywalizowali juniorzy, a z grona Białych Tygrysów na podium stanęły: Alicja Kowańdy, która mogła cieszyć się z wywalczenia srebrnego medalu, natomiast Natalia Wosiek z medalu brązowego.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, rozgrywanych po raz pierwszy w Płocku, wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z prawie 60 klubów z całej Polski, w tym dziesięcioosobowa ekipa Białych Tygrysów Jarocin.

Pierwszego dnia dwudniowych Mistrzostw do rywalizacji przystąpili juniorzy. Z zawodników jarocińskiego klubu najlepiej wypadły trzy medalistki, w tym aż dwie mieszkające w gminie Koźmin Wielkopolski – Alicja Kowańdyi Natalia Wosiek. Alicja w drodze do finału wysoko pokonała dwie rywalki, w tym w półfinale klubową koleżankę Natalię, aby w walce o Mistrzostwo Polski po raz kolejny w tym roku zmierzyć się z Wiktorią Horbą z LASW Legionowo. Niestety tym razem większe opanowanie stresu w najważniejszych momentach walki przesądziło o minimalnym zwycięstwie zawodniczki z Legionowa, natomiast Alicja Kowańdy mogła cieszyć się z wywalczenia srebrnego  krążka. Z dobrej strony w Płocku pokazała się również Natalia Wosiek, która zwyciężyła w swoim pierwszym pojedynku, aby w półfinale ulec po bratobójczym boju z koleżanką klubową.

Łącznie zawodniczki Białych Tygrysów wywalczyły 41 punktów do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, z czego aż 20 wywalczyły mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski.

 

JÓZEFINA NOWACZYK-WRÓBEL – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: Mistrzostwa Polski to podsumowanie rocznego cyklu szkoleniowego i według mnie również ocena dla mnie, jak również poszczególnych zawodników, jak przepracowali ten okres. Jeżeli chodzi występ juniorek to czuję ogromny niedosyt, bo myślę, że powinniśmy wywalczyć zamiast srebrnego – złoty medal. Należy bowiem wspomnieć, że Alicja Kowańdy do tych zawodów przystępowała jako liderka w swojej kategorii wagowej, więc rozstawiano ją z nr 1, w związku z czym najgroźniejsze rywalki mogła spotkać na swojej drodze dopiero w półfinale i finale. Super, że wywiązały się z obowiązku awansu do finału, natomiast czegoś brakło, aby postawić „kropkę nad i” i cieszyć się z Mistrzostwa Polski. Szczególnie, że Ala po raz ostatni wystąpiła w Mistrzostwach w tej kategorii wiekowej i pewnie chciała pięknie podsumować ostatnie trzy lata startów. Alicja jednakmoże i tak być z siebie dumna, gdyż przez ostatnie lata nie schodziły z podium –zdobyła srebro i dwa brązowe krążki. Na duże brawa zasługuje również postawa Natalii Wosiek, która we wcześniejszych startach nie pokazywała pełni swoich umiejętności, jednak na najważniejszą imprezę w roku potrafiła się zmobilizować, dzięki czemu może się teraz cieszyć z powtórzenia zeszłorocznego wyniku, czyli wywalczenia brązowego medalu.Jeżeli chodzi o plany na najbliższe tygodnie i miesiące dla juniorek, to teraz mamy okres roztrenowania, następnie będą krótkie wakacje na naładowanie akumulatorów i w połowie sierpnia widzimy się na obozie klubowym i rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu startowego 2019/2020 i startu w pierwszych imprezach jakimi będą Puchar Świata w Warszawie i Puchar Polski w Legionowie.

7C54315B-B3EC-41F0-BAFB-4B133D3585F9 51BF7E38-CEC1-483E-9D9D-14D32CE24B86 F5C91AFB-34F1-4176-B05F-A7192FC1B5A5