Julia Damasiewicz triumfatorką 41. edycji regat o Puchar Prezydenta Sopotu !!!

Po złagodzeniu rygorów związanych z pandemią koronowirusa zaczynają wracać regaty żeglarskie – w tym roku niestety kalendarz żeglarski, podobnie jak inne sportowe kalendarze, został wywrócony do góry nogami. Tym bardziej cieszy, że 41. edycja regat o Puchar Prezydenta Sopotu doszła do skutku – jest to prawdopodobnie najstarsza tego rodzaju, cykliczna impreza w kraju.

Dla koźminianki Julii Damasiewicz były to pierwsze w tym sezonie polskie zawody. Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii, na początku marca, udało jej się wywalczyć I miejsce w Mistrzostwach Hiszpanii, rozegranych w Los Alcazares.

Podczas 41. edycji regat o Puchar Prezydenta Sopotu, które odbyły się 13 i 14 czerwca żeglarze ścigali się na Zatoce Gdańskiej. Julia nie zawiodła – w konkurencji Kite foil stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii kobiet.

IMG_2372 IMG_8607-1 IMG_8729-1 IMG_8796-1 IMG_8846-1 IMG_8853-1 IMG_9470 IMG_9486

tekst i foto: Monika Damasiewicz