Aż trzy medale wywalczyły w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski, na co dzień zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Białe Tygrysice w tym roku zdecydowanie polubiły brązowy kolor, gdyż wszystkie medale zdobyły w tym kolorze, a padły one łupem trzech juniorek: Alicji Kowańdy, Katarzyny Półrolniczak i Natalii Wosiek.

Tegoroczna najważniejsza impreza dla kategorii junior i młodzieżowiec odbyła się w Pleszewie, a wystartowało w niej ponad 300 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów. W tym gronie znalazła się ośmioosobowa reprezentacja Białych Tygrysów, w barwach której zaprezentowały się trzy mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski: Alicji Kowańdy, Katarzyny Półrolniczak, Natalii Wosiek.

Pierwszego dnia zawodów na matach do rywalizacji przystąpili najlepsi juniorzy w Polsce. Trójka juniorek Alicji Kowańdy, Katarzyny Półrolniczak i Natalii Wosiek wygrały swoje walki eliminacyjne i znalazły się w strefie medalowej. Alicja Kowańdy w wadze do 59 kg rozpoczęła zawody od bardzo pewnego zwycięstwa nad Marią Radoman (AZS AWF Warszawa), aby w półfinale ulec tzw. złotym punktem w dodatkowej, czwartej rundzie Łucji Oleszczuk (Promyk Ciechanów). W tej samej kategorii wystartowało także pierwszoroczna juniorka Natalia Wosiek, która w pierwszej rundzie pokonała Maję Wojciech (AZS UWM Olsztyn), natomiast w półfinale nie sprostała późniejszej złotej medalistce Julii Sereda (AZS AWF Warszawa). Trzeci z brązowych medali wywalczyła Katarzyna Półrolniczak, rywalizująca w wadze do 55 kg. Katarzyna pokonała w pierwszej rundzie Natalię Sidorenko (Sokół Kościan), natomiast w półfinale okazała się słabsza od Natalii Nikliborc (AZS OŚ Poznań).

Ostatecznie reprezentacja Białych Tygrysów wywalczyła cztery brązowe medale (czwarty zdobyła Martyna Stasik) i aż 32 punkty do Systemu Sportu Młodzieżowego, co dało jej 8. miejsce w klasyfikacji punktowej wśród 49 sklasyfikowanych klubów.

Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: tak samo jak po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży mogę spokojnie ekipie juniorów i młodzieżowców wystawić ocenę 5 z dużym plusem. Do szóstki zabrakło naprawdę niewiele, bo spokojnie jeden z tych brązowych medali mógł mieć inny, cenniejszy kolor. Najbliżej czegoś więcej, niż brązowego medalu była Alicja Kowańdy. Niestety w walce półfinałowej zabrakło troszkę szczęścia i przegrała ją „złotym” punktem. Dwie kolejne juniorki Katarzyna Półrolniczak i Natalia Wosiek swoje walki półfinałowe przegrały dość zdecydowanie, ale akurat do nich mam najmniej uwag, wręcz jestem zaskoczona pozytywnie ich występem. Natalia jest bowiem pierwszoroczną juniorką, a my nigdy nie wymagamy od takich osób jakichkolwiek wyników, natomiast Kasia była sklasyfikowana dość nisko w rankingu PZTO i wiedzieliśmy, że będzie mieć trudną drogę do strefy medalowej. Teraz powoli zbliżamy się do przerwy wakacyjnej, ale w tym półroczu mamy jeszcze jeden start, bowiem juniorzy będą rywalizować w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Wielkopolska Cup w Kórniku.

1